Sidebar

Portugālē sākās 2021. gada pasaules čempionāts parariteņbraukšanā. Uz Pireneju pussalu devies sportists Oskars Gailišs (C4 medicīnas kategorija), kurš kandidē dalībai Tokijas paralimpiskajās spēlēs, un palīgs Valērijs Lukjānovs, kurš pilda velomehāniķa un menedžera funkcijas.

 Trase izveidota slavenajā Eštorilas auto un moto trasē. Vienīgi sacensības nebija jāveic pa apli, kā tas notiek auto-moto sacensību gadījumā, bet gan sākās vienā virzienā, pēc apmēram 3 kilometriem veicot 180 grādu pagriezienu un dodoties pretējā virzienā. Pēc apmēram pieciem kilometriem atkal sekoja pagrieziens par 180 grādiem un virzīanās uz starta/finiša vietu. Ceļa segums pa vidu ntika orobežots ar konusiem, kas brauktuves daļu padarīja šauru. Sacensības grūtākas padarīja arī spēcīgs vējš, kā dēļ retums nebija kritieni. Šādi sacensību pirmajā dienā bija jāveic četri apļi jeb 33,6 kilometrus garš individuālais brauciens.

Gailišs uzrādīja rezultātu 00:53:59 minūtes, ierindojoties 16.vietā 18 braucēju konkurencē un nopelnot piecus ieskaites punktus UCI pasaules rangā. Uzvaru svinēja angļu parariteņbraucējs Džordžs Pīsguds. Otro vietu izcīnīja ASV sportists Koudijs Džangs, aiz sevis atstājot kolumbieti Djego Gomesu.

"Ar rezultātu neesmu apmierināts. Priekšā brauciena analizēšana pēc velodatora datiem, distancē paveiktā, kļūdu
izvērtēšana," sacīja Gailišs. "Pašreiz varu teikt vienu: redzams, ka fiziskā forma uzlabojas." Rīt Eštorilas trasē norisināsies 92,4 km ( 8,4 km x 11 apļi ) grupas brauciens. Aplis tieši tāds pats kā individuālā braucienā.

 

Atbalstītāji un partneri

 

binders

binders
binders
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
7 DTG LOGO divkrasu pilnais ENG
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
lraa
piebalga1
lvm
LPK logo lv drukai
 

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew