Sidebar

Sestdien Elvas pilsētā norisinājās Igaunijas atklātais čempionāts šosejas riteņbraukšanā kritērija braucienā. Elites un U23 apvienotajā konkurencē devīto vietu izcīnīja Pauls Rubenis, kamēr desmitnieku noslēdza Alekss Krasts. Foto: Agnes Pajur. 

Līdzīgi kā Lietuvā, arī Igaunijā riteņbraukšanas sacensību sezona rit pilnā sparā. Aizvadītās nedēļas nogalē riteņbraucēji no Latvijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas pulcējās Elvas pilsētā, kur norisinājās Igaunijas atklātais čempionāts šosejas riteņbraukšanā kritērija braucienā. Kritērijs ir viena no pašām aizraujošākajām un skatāmākajām sacīkstēm. Apļa garuma Elvas pilsētas ielās sasniedza nedaudz vairāk par vienu kilometru. Katrā aplī dalībnieki pelnīja punktus.

Elites/ U23 grupā startēja 35 riteņbraucēji. Pirmajā sacensību pusē notika ļoti aktīva un aizraujoša cīņa par starpfinišu punktiem. No Latvijas vīriem pie punktiem tika Pauls Rubenis (“Ampler Development team”) un Alekss Krasts (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”). Pauls tika pie pieciem, bet Alekss viena punkta.

Turpinājumā no grupas aizbrauca četri sportisti – Gerts Joeārs, Artjoms Mirzojevs, Raits Ārms un Antī Jusī Juntunens. Šī četrotne tā arī palika nenoķerta līdz finišam. Kritērija noteikumi paredz, ka pie punktiem pāru apļos tiek pirmie četri braucēji, tādējādi pārējiem iespējas uzlabot savas pozīcijas bija maz iespēju.

Uzvaru finišā svinēja pieredzējušais eksprofesionālis Gerts Joeārs (28 punkti). Otrā vieta Artjomam Mirzojevam (27 punkti), bet trešā vieta Antī Jusī Juntunenam (21 punkts).

Pauls Rubenis izcīnīja devīto vietu, kamēr Alekss Krasts bija desmitais. Māris Bogdanovičs ierindojās 17. vietā, bet Kristers Ansons, Oskars Dankbārs un Agris Vindecs nefinišēja.

Atbalstītāji un partneri

 

binders

binders
binders
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
7 DTG LOGO divkrasu pilnais ENG
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
lraa
piebalga1
lvm
LPK logo lv drukai
 

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew